Lifestyle

5 powodów, dlaczego bezzbożowa karma dla psa to dobry pomysł

Bezzbożowa karma dla psa stała się coraz bardziej popularna w ciągu ostatnich kilku lat, i nie bez powodu. Czy naprawdę bezpieczniej jest podawać psu karmę bez zbóż? Odpowiedź brzmi tak! Istnieje wiele korzyści związanych z przejściem na karmę bezzbożową dla psów, dzięki czemu możesz zapewnić swojemu psiakowi zdrowszą dietę.

5 powodów, aby przejść na karmę dla psa bez zbóż

1. Mniejsza szansa na alergię u psa

Ziarno jest jednym z ośmiu najlepszych alergenów dla psa. Najczęstsze alergie są spowodowane przez wołowinę, kurczaka i produkty mleczne. W rzeczywistości alergie mogą być wywołane przez prawie każde źródło białka, jeśli Twój pies jest do nich predysponowany. Ponieważ psy z alergią na zboża są często uczulone również na inne pokarmy, przejście na dietę bezzbożową może pomóc złagodzić niektóre objawy i pomóc Twojemu psu poczuć się ogólnie lepiej.

2. Bezzbożowa karma dla psa jest lżejsza dla żołądka

Wiele psów ma wrażliwe żołądki, co może powodować wymioty i biegunkę. Kiedy Twój pies spożywa suplementy diety z kwasem tłuszczowym ze zbóż lub syropem kukurydzianym w diecie, może to sprawić, że ich układ trawienny będzie bardziej wrażliwy, powodując wymioty lub biegunkę. Bezzbożowe jedzenie jest hipoalergiczne i łatwe dla ich układu trawiennego, dzięki czemu nie doświadczą tych problemów tak często.

3. Bezzbożowa karma dla psa ma mniej kalorii niż inne rodzaje karmy

Karmy bezzbożowe mają tendencję do posiadania mniejszej liczby kalorii niż inne rodzaje żywności, ponieważ nie zawierają wypełniaczy, takich jak ziarna i syrop kukurydziany, które nie są gęste pod względem odżywczym (co oznacza, że nie dostarczają wielu składników odżywczych). Oznacza to, że nawet jeśli karmisz swojego szczeniaka mniejszą ilością jedzenia, nadal będzie on otrzymywał wszystkie niezbędne składniki odżywcze ze składników zawartych w jego posiłku.

4. Mniejsze problemy z przeżuwaniem u psów z chorobami zębów i dziąseł

Niektórzy weterynarze zalecają zmianę karmy na karmę w puszkach dla starszych psów, które mają problemy z przeżuwaniem lub połykaniem twardych smakołyków lub karmy z powodu problemów stomatologicznych, takich jak próchnica zębów lub choroby przyzębia (choroby dziąseł). Karma w puszkach jest bardziej miękka niż karma, więc jest łatwiejsza dla starszych zębów i dziąseł.

5. Pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia zapalenia stawów

Diety bezzbożowe mają zazwyczaj wyższą zawartość białka niż inne rodzaje karmy dla psa. Pomaga to zmniejszyć stan zapalny i może pomóc w zapobieganiu zapaleniu stawów. Jest to szczególnie ważne, jeśli u Twojego psa zdiagnozowano stan zapalny, taki jak dysplazja stawów biodrowych lub zapalenie stawów. Jest to również ważne dla psów seniorów, ponieważ z wiekiem są one bardziej narażone na rozwój tych schorzeń.

Podsumowanie

W ostatnich latach pojawiła się coraz większa troska o jakość karmy dla psa. Głównym problemem jest to, że wiele karm dla psów dostępnych na rynku zawiera zbyt dużo pszenicy, kukurydzy i innych wypełniaczy. Te wypełniacze zostały powiązane z kilkoma problemami zdrowotnymi u psów. W rezultacie wiele osób przeszło na karmę bezzbożową dla psów. Właściciele i lekarze weterynarii zwracają uwagę na jej liczne zalety i jest bardzo możliwe, że ten rodzaj karmy dla psów może kiedyś być jedynym rodzajem dostępnym na rynku.

Image by fabrikasimf on Freepik

Powiązane artykuły

Back to top button