Lifestyle

Co zabrać na plażę?

Nadeszło lato i czas wyruszyć na plażę! Czy to na jednodniową wycieczkę, czy na długi weekend, jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby mieć pewność, że plażowanie będzie udane. Oto kilka wskazówek, jakie rzeczy warto zabrać na plażę na dzień relaksu i zabawy.

Jaki krem zabrać na plażę?

Jeśli zamierzasz przebywać na słońcu przez cały dzień, nie zapomnij zastosować kremu z filtrem! Ale nie wybieraj byle jakiego kremu z filtrem SPF. Upewnij się, że masz krem z filtrem co najmniej 30 SPF (a najlepiej 50+). Im wyższa liczba, tym lepsza ochrona przed promieniami UV, a z uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce nie ma żartów! Niektórzy ludzie lubią też używać kremów nawilżających z aloesem lub innymi składnikami, które mają działanie łagodzące i chłodzące.

W co się ubrać na plażę? 

Jeśli wybierasz się na plażę na cały dzień należy pamiętać aby zabrać ze sobą kilka niezbędnych gadżetów.

Weź ze sobą kapelusz! Poparzenia słoneczne to nic przyjemnego. A dzięki temu będziesz mógł cieszyć się sobą bez obawy o poparzenia podczas przebywania na słońcu.

Dobrze jest też mieć ręczniki – przydadzą się do osuszenia się po pływaniu lub rozłożeniu na piasku. Jeśli jednak zamierzasz spędzić cały dzień nad basenem, możesz po prostu zabrać ze sobą własny ręcznik, aby nie uległ zapiaszczeniu lub zamoczeniu.

Okulary przeciwsłoneczne to konieczność, jeśli planujesz przebywać na słońcu przez cały dzień. Ale nie zakładaj byle jakich okularów – to szansa, by pokazać swój własny styl! Zobacz wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne tutaj: [link].

Klapki są świetnym rozwiązaniem, jeśli zamierzasz spacerować po plaży i nie chcesz, aby piasek dostał się między Twoje palce. Jeśli jednak wiesz, że będziesz pływać w oceanie lub chodzić po wodospadach, radzimy zabrać ze sobą coś bardziej wytrzymałego, na przykład buty do wody lub nawet buty turystyczne (w zależności od tego, jak daleko w przyrodę chcesz się udać).

Co do jedzenia i picia zabrać na plażę?

Woda jest bardzo ważna – powinieneś wypijać co najmniej osiem szklanek wody dziennie, nawet jeśli nie jesteś spragniony! Dobre regionalne piwo bezalkoholowe ma właściwości izotoniczne. Wypicie tego trunku na plaży przyniesie pożądane orzeźwienie.

Spakuj dużo zdrowych przekąsek, które napełnią Cię bez zbędnych kilogramów.

Wiele osób lubi sałatkę owocową lub inne owoce, takie jak arbuzy czy winogrona, ponieważ można je łatwo przenosić w torbie lub koszyku i świetnie smakują, gdy są świeżo zerwane z winorośli. Pomyśl też o batonikach granola bez dodatku cukru, orzechach i nasionach (takich jak migdały lub orzechy włoskie), dipach hummusowych z warzywami.

Photo by Sasha • Stories on Unsplash

Powiązane artykuły

Back to top button