Dom i ogródLifestyle

Czy sztuczna choinka to dobry wybór na święta?

Święta tuż tuż, a to oznacza, że nadszedł czas na podjęcie tej trudnej decyzji. Trzeba wybrać między prawdziwą a sztuczną choinką. Jaką choinkę wybrać? W rzeczywistości nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nie tylko musimy dokonać wyboru pomiędzy choinkami naturalnymi a sztucznymi, ale także musimy dokonać wyboru w odniesieniu do rodzaju choinki (na pniu lub bez), wysokości choinki i co najważniejsze, czy jest na niej śnieg, czy nie.

Choinka sztuczna czy naturalna?

Sztuczna choinka jest bezpieczniejsza dla zwierząt i dzieci niż prawdziwa. Nie zrzuca igieł ani nie wylewa soków, które mogą być niebezpieczne, jeśli zostaną połknięte przez dzieci lub zwierzęta. Sztuczne drzewka nie uwalniają też pyłków do powietrza w okresie świątecznym, co czyni je łatwiejszymi dla alergicznych członków rodziny.
Wiele osób woli sztuczne drzewka, ponieważ nie wymagają one żadnej konserwacji – wystarczy zdjąć je po świętach i przechować do następnego roku.
Sztuczne choinki są również dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach – od smukłych drzewek, które mieszczą się w rogach, po pełnowymiarowe drzewka z lampkami i ozdobami.

Prawdziwe drzewko to najlepsza opcja dla tych, którzy kochają aromat sosny. Ale ten rodzaj choinki nie jest odpowiedni dla wszystkich: wymaga dużo uwagi, pielęgnacji i czyszczenia. Nie pozwala to na korzystanie z niej tak długo, jak to możliwe.

Sztuczna choinka – rodzaje

Sztuczna choinka na pniu

Pień sztucznej choinki wykonany jest z naturalnego drewna sosnowego i posiada stabilną podstawę. Dzięki temu nie przewraca się i nie chwieje jak niektóre sztuczne choinki.

Sztuczna choinka ośnieżona

Dodaj odrobinę świątecznej magii do swojego domu dzięki tej sztucznej choince pokrytej śniegiem. Gałązki zostały delikatnie pobielone, dzięki czemu wyglądają jak przysypane śniegiem, a zielone gałęzie i igły będą świetnie wyglądać w każdym pomieszczeniu w Twoim domu.

Jak wyczyścić sztuczna choinkę?

Krok 1: Usuń wszystkie ozdoby i dekoracje ze swojej sztucznej choinki.

Krok 2: Umyj drzewko ciepłą wodą i łagodnym mydłem w płynie, używając szczotki lub miękkiej szmatki.

Krok 3: Dobrze wypłucz czystą wodą, upewniając się, że wszystkie pozostałości mydła zostały usunięte z gałęzi.

Krok 4: Pozwól drzewku całkowicie wyschnąć na powietrzu, zanim ponownie zawiesisz je w stojaku.

Jak przechowywać sztuczna choinkę?

Jeśli przechowujesz swoją sztuczną choinkę, musisz zrobić kilka rzeczy. Przede wszystkim nie zostawiaj jej na zewnątrz na wolnym powietrzu. Jeśli nie jest jeszcze w skrzyni lub pudełku, musisz się upewnić, że jest szczelnie owinięta, aby woda i śnieg nie dostały się do środka. Po owinięciu włóż go do pudełka lub skrzynki, która ochroni go przed wilgocią lub uszkodzeniem i przechowuj z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródeł ciepła.

Gdzie wyrzucić sztuczną choinkę?

Sztuczne choinki zawierają materiały nieulegające biodegradacji, takie jak plastik, metalowy drut i lamówka. Mogą zaszkodzić środowisku, jeśli nie zostaną prawidłowo usunięte. Dlatego sztuczne choinki należy poddać recyklingowi .
Wiele miast prowadzi programy recyklingu sztucznych drzewek. Sprawdź w lokalnym wydziale gospodarki odpadami lub centrum recyklingu, czy przyjmują sztuczne drzewka. Jeśli tak, to być może w ich placówce znajduje się specjalny pojemnik do zbiórki.
Sztuczne choinki są wykonane z plastiku i innych materiałów syntetycznych, które można przetopić i ponownie wykorzystać w nowych produktach. Plastik poddany recyklingowi jest często wykorzystywany jako surowiec do produkcji nowych produktów, takich jak zabawki, zderzaki samochodowe itp.

Obraz autorstwa senivpetro na Freepik

Powiązane artykuły

Back to top button