Moda

Dla kogo granatowy garnitur?

Granatowy garnitur jest klasyczną podstawą mody męskiej i może być świetnym dodatkiem do Twojej szafy. Kobiety natomiast coraz bardziej urozmaicają swoje kreacje i granatowy garnitur coraz częściej również znajduje się w szafach płci pięknej. Kolor ten może też być trochę trudny do stylizacji. Buty są świetnym sposobem na dodanie koloru do garnituru, ale ważne jest, aby upewnić się, że wybrany but uzupełnia garnitur i nie jest zbyt rozpraszający.

Kobieta w granatowym garniturze

Jeśli jesteś kobietą, która uwielbia nosić garnitury, być może zastanawiasz się, jakie buty są odpowiednie do granatowego garnituru damskiego. Odpowiedź brzmi: to zależy! To zależy od rodzaju wydarzenia, w którym bierzesz udział, a także od tego, na jaki rodzaj wyglądu się wybierasz.

Formalne wydarzenie, takie jak ślub lub ceremonia rozdania nagród, to okazja aby wybrać buty, które będą dobrze wyglądać z garniturem, ale nie zdominuje go. Można założyć obcasy, jeśli chcesz, ale nie powinny one być wyższe niż dwa cale. Jeśli Twoje stopy są krótkie, kliny są również świetną opcją – wyglądają świetnie z garniturami i sprawią, że Twoje nogi będą wydawały się dłuższe niż w rzeczywistości.

Wybór bardziej swobodnego stylu to okazja na trampek lub płaskich butów. Nadal będą dobrze wyglądać z garniturem, ale nie sprawią, że będzie on wyglądał zbyt strojnie.

Granatowy garnitur dla mężczyzny

Istnieje wiele sposobów na noszenie męskiego granatowego garnituru. Można go nosić z brązowymi butami, czarnymi butami, a nawet czerwonymi! Wszystko zależy od osobistego stylu i okazji, na którą zamierza się go założyć.

Jeśli zakładasz granatowy garnitur na rozmowę kwalifikacyjną lub formalne wydarzenie, najlepiej trzymać się czarnych butów, aby pasowały do formalności okazji. Stawiając na styl  bardziej swobodny brązowe buty są dobrym wyborem. A jeśli szukasz czegoś zabawnego, to spróbuj założyć czerwone buty do swojego granatowego garnituru!

Do granatowego garnituru, polecane są czarne klasyczne oxfordy lub stylowe loafersy. Uzupełnią one kolor garnituru, nie przytłaczając go, a na specjalne okazje dodadzą Ci nieco poloru.

Aby dodać trochę koloru do swojej stylizacji, ale nie przesadzić, warto wypróbować parę bordowych zamszowych oxfordów lub loafersów – dodadzą one wystarczająco dużo blasku! Można również spróbować butów w kolorze navy lub brown.

Photo by Adeolu Eletu on Unsplash

Powiązane artykuły

Check Also
Close
Back to top button