Biznes i technologie

Dlaczego warto nauczyć się i wdrożyć Google BigQuery do firmy?

Google BigQuery wciąż zyskuje na popularności. BigQuery to potężna, oparta na chmurze usługa analityki danych od Google. Pozwala organizacjom wykonywać niezwykle szybkie i potężne zapytania w skali petabajtów danych w chmurze.

Co to jest Google Big Query?

Google Big Query to usługa analitycznej bazy, która umożliwia szybki i łatwy dostęp do ogromnych zbiorów danych poprzez wykonywanie złożonych zapytań SQL. Posiada również interfejs sieciowy, w którym można interaktywnie wizualizować i eksplorować dane. To narzędzie jest idealne dla badaczy i analityków, którzy muszą wysyłać zapytania do dużych zbiorów danych, ale może być również używane przez wszystkich. Możesz wyszukiwać interesujące zestawy danych, które mogą być związane z twoimi badaniami. Technologia oparta na chmurze hurtownia danych. Dobrze współpracuje z innymi usługami Google Cloud, w tym Google Cloud Storage i Google Data Studio i Google Analytics 4.

BigQuery i standardowy SQL

BigQuery wykorzystuje standardowy język SQL co ułatwia pracę programistom przyzwyczajonym do pracy z relacyjnymi bazami danych. Jest kompatybilny z Pythonem i R, co umożliwia uruchamianie złożonych zapytań. Można użyć edytora SQL w interfejsie internetowym BigQuery lub użyć narzędzia wiersza poleceń bq do uruchamiania zapytań i eksportowania wyników. Kiedy używasz SQL do zapytań o dane, masz dostęp do wszystkich funkcji języka, w tym JOINów i podzapytań. Oznacza to, że możesz wykonywać bardziej złożone analizy niż gdybyś korzystał z usługi obsługującej tylko proste zapytania SELECT.

Wbudowane możliwości uczenia maszynowego

Wbudowane w BigQuery możliwości uczenia maszynowego zostały zaprojektowane tak, aby wykorzystać moc BigQuery bez konieczności posiadania jakiejkolwiek wiedzy z zakresu kodowania. Możesz uruchomić modele uczenia maszynowego bezpośrednio na swoich danych, używając znanej składni SQL. A ponieważ jest to część Google Cloud Platform, otrzymujesz jedno miejsce do przechowywania danych i uruchamiania modeli uczenia maszynowego.

Czy Google BigQuery jest darmowy?

I tak i nie, ponieważ jako samodzielna usługa każdy może korzystać z BigQuery bez konieczności posiadania dostępu do konta Google Cloud Platform (GCP). Użytkownicy płacą tylko za ilość przetwarzanych danych w miesiącu. Nie ma dodatkowych opłat za zapytania, przechowywanie danych czy wstawki strumieniowe. Model cenowy jest oparty na wykorzystaniu, a nie na ilości danych. Więc nie ma znaczenia, czy wykonujesz jedno zapytanie czy 1 milion zapytań w miesiącu. Cena jest taka sama za każdy przetworzony TB.

Kurs Google BigQuery i SQL

Czy chcesz nauczyć się korzystać z Google BigQuery i SQL? Ten kurs nauczy cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej popularnej platformie analityki danych. Otrzymasz praktyczne ćwiczenia z zapytań i wizualizacji, a także nauczyć się podstaw BigQuery.

Ten kurs nauczy cię, jak:

  • Używać interfejsu webowego i narzędzia wiersza poleceń BigQuery
  • Tworzyć i ładować tabele w BigQuery
  • Pisać zapytania w języku SQL
  • Wizualizować dane za pomocą BigQueryML

Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą IT, który chce usprawnić zarządzanie danymi, specjalistą ds. marketingu, który chce szybciej podejmować mądre decyzje, czy też menedżerem biznesowym, który chce mieć wgląd w trendy, zanim staną się one istotne, nadszedł czas, abyś Ty lub Twój pracownik poznał technologię BigQuery i SQL.

Obraz autorstwa pressfoto na Freepik

Back to top button