Lifestyle

Legowisko dla psa – zakup nie taki prosty

Jednym ze sposobów, aby zapewnić ciepło i bezpieczeństwo w swoim domu swojemu pupilowi jest podarowanie mu legowiska. Ale jaki powinien być jego rodzaj? I jak duże powinno być? Jakie są obecnie najlepsze opcje? W tym artykule omówimy te i inne pytania, abyś mógł podjąć świadomą decyzję o tym ważnym zakupie.

Czy pies potrzebuje mieć swoje posłanie?

Legowisko dla psa zapewnia miejsce bezpieczeństwa i komfortu. To miejsce, w którym pies może odpocząć i zrelaksować się. Posłanie służy również jako bezpieczna przystań, gdy nie ma Cię w domu.
Jeśli Twój pies ma schorzenie, które sprawia, że spanie na podłodze jest niewygodne, takie jak zapalenie stawów lub dysplazja stawu biodrowego, może potrzebować własnego łóżka, abyś nie musiał się o nie martwić podczas nocnego odpoczynku.

Jeśli Twój pies ma lęk separacyjny lub boi się burzy i innych głośnych dźwięków, jego własne łóżko zapewni miejsce komfortu, gdzie mogą pójść, gdy czują się niespokojni.

Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?

Poszukaj legowiska o długości co najmniej dwóch stóp większej niż długość ciała psa, aby mógł się wygodnie wyciągnąć.
Jeśli masz więcej niż jednego psa, to ważne jest, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na legowisku dla nich wszystkich. Upewnij się czy psy mogą chcieć spać ze sobą.

Najlepsze legowiska dla psa

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów legowisk dla psów. Znajdziesz je we wszystkich kształtach i rozmiarach. Od okrągłych po kwadratowe z bokami lub bez, amortyzowane lub nie, podwyższone lub nie podwyższone, itp.
Upewnij się, że legowisko jest łatwe do czyszczenia i nie powoduje alergii u Twojego pupila. Niektóre psy mogą być uczulone na pewne rodzaje tkanin lub materiałów stosowanych w niektórych łóżkach, więc przetestuj je najpierw przed zakupem!
Jeśli lubi leżeć na czymś miękkim (jak dywan), wybierz miękkie, poduszkowe legowisko z wyściółką wewnątrz lub na zewnątrz (preferowane byłoby wnętrze). Jeśli jednak Twój pies lubi twarde powierzchnie, takie jak płytki podłogowe (które są zimne), zdecyduj się na podwyższone legowisko w stylu platformy bez wyściółki, żeby nie zsunął się na podłogę podczas snu!

Powinieneś również rozważyć pozbycie się wszelkich starych dywanów lub koców. Mogą być siedliskiem pasożytów lub bakterii, które mogą wywołać chorobę u Twojego pupila.

Podsumowanie

Aby uprzyjemnić życie zwierzaka i jego właściciela – pożądane jest, aby wybrać wygodne i kompaktowe łóżko dla psa. Najlepsze legowiska dla psów w tym przypadku będą podobne do dywanu z owczej skóry, który można złożyć i rozłożyć, dlatego wykorzystanie przestrzeni nie będzie duże.

Obraz autorstwa wirestock na Freepik

Powiązane artykuły

Back to top button