Dom i ogródLifestyle

Wynajęcie mieszkania – Na co zwrócić uwagę?

Kiedy zbliża się czas na wynajęcie mieszkania, ważne jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę. W ten sposób możesz upewnić się, że będziesz zadowolony ze swojego nowego miejsca – a jeśli coś pójdzie nie tak z umową najmu, możesz skorzystać ze swoich praw jako najemca.

Sprawdź kim jest właściciel wynajmowanego mieszkania

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie kim jest właściciel. Czy jest to duża korporacja, czy prywatny właściciel? Jeśli jest to firma sprawdź czy ma jakieś inne nieruchomości i jakie ma opinie. Ceny nie będą należeć do najniższych. Jeśli jest to prywatny właściciel prawdopodobnie cena będzie niższa, jednak są większe szanse na nieprofesjonalne podejście i dziwne sytuacje z tym związane.

Lokalizacja wynajmowanego mieszkania

Następnie sprawdź lokalizację nieruchomości. Czy budynek wygląda na stary lub zniszczony? Są jakieś uszkodzenia przed lub za budynkiem? Czy w nocy widać oznaki nielegalnej działalności (np. zażywania narkotyków)? Jeśli tak, to czy wpływa to na Twoje bezpieczeństwo i spokój ducha, gdy tam mieszkasz?

Stan wynajmowanego mieszkania

Przejdź się po mieszkaniu! Poszukaj wszelkich problemów z hydrauliką, gniazdkami elektrycznymi lub oprawami oświetleniowymi. Sprawdź, czy meble są wystarczająco wygodne i wytrzymałe. W ten sposób będziesz lepiej przygotowany do radzenia sobie z nimi, gdy się pojawią.

Wynajęcie mieszkania – Podsumowanie

Jest wiele rzeczy do rozważenia podczas negocjowania ceny na wynajęcie mieszkania. Między innymi to ile jesteś skłonny zapłacić za miesiąc i jak długo będziesz przebywać w mieszkaniu. Pamiętaj o wszystkim tym, co ci się nie podoba w mieszkaniu i to co jest w złym stanie. Ważne jest, aby wziąć te czynniki pod uwagę podczas negocjacji z właścicielem lub zarządcą nieruchomości.

Hipoteka zdjęcie utworzone przez rawpixel.com – pl.freepik.com

Powiązane artykuły

Back to top button